To hlavní o kurzu

 

Kurz je určen jak pro studenty klasického zpěvu a začínající profesionální zpěváky, tak i pro každého vážného zájemce o správné, zdravé zpívání a současně pro ty, kterým je specificky blízká stará hudba.

Jeho vyvrcholením jsou každý rok dvě až tři veřejná představení nastudovaných barokních děl, která proběhnou v závěru kurzu v některých z českých kostelů a zámků.

 

 

 

Letní kurz v roce 2019 se zaměřil na Händelovu pastorální operu ACIS A GALATEA. Ta byla poprvé uvedena v roce 1718 pro vévodu Chandos v Cannons (v jeho domě) nedaleko Londýna. Podmanivé kouzlo a krása hudby jí zajistila okamžitý úspěch a stoupající popularitu. Stejně jako Purcellova opera Dido a Aeneas,  také Acis a Galatea provždy získala svrchované místo v operním repertoáru.

 

 

Kurz se konal v zámku ve Spáleném Poříčí. Výuka probíhá v českém a anglickém jazyce. Tři závěrečná představení nastudované opery se uskutečnila tento rok v pátek ve Spáleném Poříčí od 18:00 na nádvoří zámku, v sobotu v Březnici od 17:00 v bývalé jezuitské koleji a v neděli v Praze od 17:00 v kostele Církve československé husitské, Wuchterlova 5, Praha 6, 26. - 28. července. Nahrávku z tohoto kostela můžete zhlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=BY8sNHa93CA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0_dKxg-ogJFLsKIJVx0ORk3Ws6BR_YreeGA0BNFSMX33mhYPVGN3Pk2j8

Show More

CO?

Umění italské barokní árie: intenzivní úvodní kurz (s využitím původního pramene) pro zpěváky a korepetitory

KDY?       pátek 17. - neděle 26. července 2020

KDE?

KDO?

Kurz bude probíhat v barokním zámku v Trhanově, který stojí vedle kostela na hlavní ulici. Zámek slouží jako ubytovna. Ubytování je možné zde za cenu 250 Kč na noc. 
Kurz je určen pro každého, kdo chce pracovat se zkušenými učiteli vokální techniky, Kingou Cserjési, P. Kšicovou, M. Malcovou, na přirozeném a zdravém vývoji svého hlasu a podílet se přitom na nastudování barokních árií pod vedením uměleckého ředitele projektu, dirigenta a korepetitora Jamese Graye. Kurz není omezen věkem a je určen jak budoucím či začínajícím profesionálním zpěvákům, tak i amatérům. Lektoři respektují úroveň a potřeby jednotlivých žáků.

JAK?

Každý účastník sólové třídy má denně lekci vokální techniky s jedním z lektorů kurzu. Hodiny jednotlivých účastníků kurzu mohou být po dohodě vzájemně navštěvovány. Sólisté pracují pravidelně také s korepetitorem na správné interpretaci a výrazu barokní árie. Současně probíhá výuka sborových skladeb.

""Lektory znám jako své hudební kolegy mnoho let, James Gray mi navíc pomohl rozšířit můj vlastní vhled do pokladu otců a jsem mu vděčný za mnohé, co se sám snažím předávat dál. "

Michael Pospíšil

Kurz staré hudby © 2017 Nanna Melinda Design

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now